Tatlı Yapmanın Püf Noktaları

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Verilmedi)
Loading...
FavoriteLoadingDefterine ekle!

2 kişinin defterinde

Tatlı Yapmanın Püf Noktaları
28 Temmuz 2017 54 defa okundu 0 yorum

Pratik ve Kolay Tatlı Tarifleri Hazırlamanın Püf Noktaları

Hazırladığımız tariflerin daha lezzetli olması için geleneksel tatlılar ve sütlü tatlılar hazırlayanlara bir kaç püf nokta vermek istiyorum. Bu püf noktaları uygularsanız hazırlayacağınız tatlıların lezzeti de tabi ki farklı olacaktır.

Püf Nokta 1-Üzerine şerbet döktüğümüz tatlıların (Örn. Cevizli Baklava Tarifi) şerbetini iyi çekmesi için öncelikle tatlımızı kesiyoruz. Daha sonra hazırladığımız şerbeti tatlımızın üzerine dökersek şerbeti daha iyi çekmesini sağlayabilirsiniz.

Püf Nokta 2Genellikle tatlılarda margarin veya tereyağı kullanılması hazırlayana bırakılmış olup, tatlılarınızda hakiki tereyağı kullanırsanız daha lezzetli tatlılar elde edebilirsiniz.

Püf Nokta 3Hazırladığımız tatlı tarifleri hemen tüketilmemeli, birkaç saat dinlendirdikten sonra servise sunmalıyız. Bu şekilde dinlendirdiğimiz de tatlımız daha da lezzetli olacaktır.

Püf Nokta 4En çok yaptığımız hatalardan biri de Şerbetli Tatlı Tariflerini buzdolabında saklamak. Şerbetli tatlı tarifleri oda sıcaklığında saklanırsa lezzetinde bir değişme olmaz.

Püf Nokta 5Tatlı yapmanın diğer bir püf noktası da tatlıda kullanacağınız yumurtalardır. Kullanacağımız yumurtaları 3-4 saat önce buzdolabından alarak oda sıcaklığında bekletirseniz yapacağımız tatlıların lezzeti daha da güzel olacaktır..

Bu yazımızda size tatlı yapmanın püf noktalarını paylaştım. Bu püf noktalar ile pratik, kolay ve lezzetli tatlılar yapabilirsiniz. Umarım faydalı bilgiler olmuştur.

Sizin de bildiğiniz püf noktalar var ise, bloğuma ücretsiz olarak üye olup bizlerle paylaşabilirsiniz. Sevgiyle kalın..

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.